+48 158 141 140

Przygotowanie efektywnego systemu drenażowego wymaga nie tylko wysokiej jakości materiałów, ale też kompleksowych przygotowań. W firmie Standartpark od lat zajmujemy się infrastrukturą odwodnieniową, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z roli, jaką odgrywa badanie gruntu. To od jego wyników, zdobytych informacji na temat miejscowych warunków zależy, jakie odprowadzanie wody okaże się w danym przypadku najbardziej efektywne. Tego rodzaju czynności najlepiej wykonywać jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych na działce.

Głębokość odwiertów podczas badania podłoża zależy od tego, czy Twój przyszły dom ma mieć piwnicę

Im dokładniejsze testy, tym bardziej wiarygodne rezultaty i mniejsze ryzyko nieprzyjemnej “niespodzianki” na późniejszych etapach inwestycji. Dlatego jeżeli firma geotechniczne zapowiada, że uwinie się ze wszystkimi zadaniami w terenie w niecałą godzinę … dla własnego dobra lepiej poszukać innego wykonawcy badań. W naszej branży przyjęło się uważać, że absolutne minimum to trzy odwierty. Zazwyczaj wykonuje się je w miejscach, gdzie mają znaleźć się narożniki budynku oraz na przecięciach przekątnych. Te pierwsze pokażą, w jaki sposób powinno wyglądać optymalne odwodnienie liniowe na Twojej posesji, drugie pozwolą przygotować stosowne fundamenty pod dom. Jeżeli planujesz podpiwniczenie, odwierty muszą mieć głębokość minimum 6 metrów – w przeciwnym wypadku wystarczą 3 metry. W Standartpark zalecamy naszym Klientom, aby dysponowali maksymalnie precyzyjną dokumentacją geotechniczną. Koszt staranniejszego przebadania gruntu bardzo szybko się zwróci.

Dzięki dokładnemu opisowi warunków wodno-gruntowych dobierzemy najlepsze odwodnienie liniowe dla Ciebie!

Czas oczekiwania na wyniki wynosi zazwyczaj od 7 do 14 dni. W części opisowej powinny znaleźć się dane na temat głębokości zalegania wód gruntowych oraz prognozowanych wahań tego poziomu. Przewidywania są uzależnione zarówno od pomiarów opadów, jak również nasiąkliwości i przepuszczalności podłoża, określonej w pięciostopniowej skali. Nie może również zabraknąć informacji o poszczególnych warstwach gruntu, niezwykle istotnych przy budowie systemu odwodnienia liniowego. Część graficzna prezentuje plan terenu z naniesionymi punktami wierceń oraz przekroje geotechniczne. Niezwykle istotnym punktem są także wnioski końcowe i zalecenia specjalistów odnośnie posadowienia fundamentów, zabezpieczeniach czy właśnie drenażu terenu. Dysponując kompleksową wiedzą, a także systemami do odprowadzania nadmiaru wody od Standartpark, możesz śmiało rozpoczynać budowę. Zawilgocenia fundamentów, piwnicy czy dolnych fragmentów ścian nie będą dla Ciebie żadnym problemem!