+48 158 141 140

Wyposażenie otoczenia obiektu w kanały rynnowe to nie jest najbardziej kosztowna inwestycja. Może się wręcz wydawać, że to przede wszystkim kwestia estetyki i wygody. Nikt nie lubi wszak przeskakiwać kałuż czy patrzeć co się dzieje z ułożoną na podjeździe kostką, pod którą eroduje stale podmywana podsypka. Straty, jakie może powodować nadmiar niedoprowadzanej wody mogą być jednak znacznie poważniejsze i trudne do usunięcia.

Kropla drąży skałę. Pozwól wodzie podmywać fundament, a czas zrobi swoje

Wyzwania, jakie stoją przed projektantami i wykonawcami obiektów budowlanych mogą wynikać z określonego charakteru podłoża. Wiele pracy i trosk czeka nas z pewnością wówczas, gdy liczyć się musimy z wysokim poziomem wód gruntowych. Niejednokrotnie można się jednak przekonać, że także i ta opadowa – jeśli nie jest skutecznie odprowadzana – jest w stanie poczynić ogromne szkody, przesiąkając do fundamentów i uplastyczniając grunt, na którym się one znajdują. Z problemem tym mierzyć się trzeba zwłaszcza wtedy, gdy jest on nieprzepuszczalny i przez długi czas wilgoć pozostanie tam zanim zdoła przesiąknąć niżej. Bardzo ryzykowną jest także i taka sytuacja, gdy nasze podłoże jest niejednorodne, toteż na różne miejsca obecność wody może wpływać w rozmaity sposób, przyczyniając się do powstawania naprężeń. Gdy dostrzeżemy pęknięcia, jest to ostatni dzwonek, aby podjąć działania zaradcze! W przypadku starszych budynków zdarza się, że nieodprowadzana skutecznie woda powoduje w pewnym momencie zawalenie ściany!

Nieodzowny jest wówczas drenaż opaskowy. Jednocześnie jednak warto wyeliminować tą mogącą spływać pod ściany z nieodległych od nich powierzchni płaskich, a więc podjazdów, chodników, miejsc postojowych. Kanały rynnowe nie są trudne w wykonaniu a sprawią, że po każdym opadzie w mgnieniu oka będą one suche, a wszystko, co z nich spłynie, trafi we właściwe miejsce.

Wyposaż nawierzchnie w kanały rynnowe i bądź spokojny o stan swojego obiektu

Oferta firmy Standartpark to najlepsza odpowiedź na wszystkie potrzeby, jakie w zakresie odprowadzania wilgoci mogą mieć właściciele dowolnych obiektów. Dostarczamy zarówno elementy lekkie, doskonałe do tego, by wyposażyć w nie ciągi piesze, jak i takie, które bez problemu stawią czoła trudom użytkowania w miejscach, po których poruszają się ciężkie nawet pojazdy.

Użytkownik musi zadbać najpierw o poprawny projekt odwodnienia i dobór wyrobów przeznaczeniu. Kolejna rzecz to staranne wykonanie zapewniające właściwe spadki, a także uwzględniające przygotowanie podłoża i zastosowanie podstaw betonowych, odpowiednio do ciężaru, jaki będą przenosiły kanały. Trzeba też pamiętać o zrównaniu rusztów z nawierzchnią.

Przy dobrze ułożonym systemie kanałów pozostaje już tylko regularna konserwacja, która ogranicza się jedynie do usuwania osiadających w rynienkach i piaskownikach zanieczyszczeń. Ciesz się wygodą i estetyką przestrzeni wokół budynku przy każdej pogodzie i wyeliminuj nadmiar wilgoci, która mogłaby mu zagrażać.