+48 158 141 140

standartpark

SYSTEMY OCHRONY PRZED BŁOTEM

Ochrona przed brudem ulicznym – to skuteczny trójstopniowy system czyszczenia obuwia, przedstawiony w postaci wykładzin chroniących przed błotem w pewnych strefach przy wejściu do pomieszczenia. Dobrze dobrane wykładziny chroniące przed błotem (maty siatkowe wejściowe i przedsionkowe, dywany modułowe oraz włosowe) doskonale uzupełniają wyposażenie wnętrza budynku i pomagają zaoszczędzić na sprzątaniu pomieszczenia.


LISTA SEKCJI

Maty siatkowe stalowe

Stalowe maty siatkowe działają jako pierwszy etap systemu czyszczenia obuwia. Chroniące przed błotem wykładziny za pomocą mat stalowych zatrzymują śnieg i kawałki błota, instalowane są we wgłębieniu przed wejściem do budynku.

Podstawki i konstrukcje wsporcze

Wejściowe podstawki plastikowe i metalowe konstrukcje wsporcze przeznaczone są do montażu pod maty do zbierania błota. Różne typorozmiary w zależności od głębokości

  • Konstrukcje wsporcze
  • Podstawki do zbierania błota

Aluminiowe maty wejściowe

Maty wejściowe zatrzymują brud i stanowią solidną konstrukcję składającą się z profili aluminiowych połączonych linami ze stali nierdzewnej. W profilu są mocowane smugi różnych komponentów: guma, tekstylia, szczotka i skrobak.

  • Maty wejściowe „City”
  • Maty wejściowe „Fala”
  • Maty wejściowe „Respect”
  • Obramowanie

Pręty schodowe do chodników

Pręty schodowe — urządzenie do mocowania chodnikówi, dywanów na schodach. Stanowi pręt metalowy, zamocowany z obu stron za pomocą specjalnych łączników i ozdobiony dekoracyjnymi końcówkami.

Brud dostaje się do każdego domu, bądź to luksusowy kompleks mieszkalny, budynek biurowy lub magazyn żywności. Przy tym (według danych magazynu „European Cleaning”) 90 procent całego brudu i kurzu trafia do pomieszczenia przez wejście, na podeszwach butów odwiedzających. Dlatego podczas eksploatacji każdego budynku powstaje dylemat: długo i nieefektywnie zbierać przyniesiony brud na całej powierzchni lub zlokalizować ten proces na wejściu za pomocą systemu ochrony przed brudem.

Rozwiązanie problemu – nowoczesne systemy czyszczenia obuwia, stworzone ze specjalnej powłoki. Takie systemy są instalowane w strefie wejściowej domu – pomaga to zapobiec rozprzestrzenianiu się brudu wewnątrz pomieszczenia. Istota systemu – wykorzystanie od razu wszystkich rodzajów wykładzin chroniących przed brudem.

Pełnowartościowy system ochrony przed brudem ulicznym ma strukturę trzyetapową.

Maty siatkowe wejściowe – I etap czyszczenia obuwia  

I etap- maty siatkowe wejściowe jako element czyszczenia obuwia. Na tym etapie udaje się oczyścić podeszwę obuwia na 20-55%, w zależności od pory roku i rozmiaru maty. Wykładziny te są instalowane na zewnątrz, w celu wyłapywania dużych frakcji brudu i początkowego czyszczenia obuwia. Wydajne i eleganckie maty stalowe znacznie zmniejszają koszty utrzymania czystości i naprawy podłóg, stanowią dekorację i znak rozpoznawczy Twojego pomieszczenia.

Wykładziny modułowe – II etap czyszczenia obuwia                               

II etap – wykładziny modułowe – są ważnym elementem czyszczenia obuwia, których głównym zadaniem jest zebranie z podeszwy gości dużego brudu bezpośrednio przed wejściem do pomieszczenia: w przedpokojach, holach, przedsionkach lub na ulicy. Wykładziny składają się z dużych komórek, im większe komórki, tym łatwiej zebrany brud wpada do wewnątrz, a wykładzina wygląda efektownie i czysto.     

Dywany włosowe – III etap czyszczenia obuwia

III etap – dywan włosowy w ślad za wykładziną modułową stanowi barierę dla brudu ulicznego. Kontynuuje czyszczenie butów, zbierając resztki piasku, wody i innych zanieczyszczeń, zapobiegając rozprzestrzenianiu się brudu i chroniąc podstawową wykładzinę podłogi przed zniszczeniem. Człowiek, który przeszedł przez prawidłowo wyposażony obszar wejściowy, nie powinien zostawiać brudnych śladów wewnątrz pomieszczenia.