+48 158 141 140

standartpark

ALUMINIOWE MATY WEJŚCIOWE

Maty wejściowe są pierwszą barierą, która pomaga zapobiegać trafianiu do pomieszczeń śniegu, piasku i dużych cząsteczkek błota. Maty aluminiowe chroniące przed błotem przeznaczone są do stosowania w budynkach z dużym natężeniem ruchu i przemieszczania ładunków specjalnymi wózkami (na lotniskach, dworcach, w centrach handlowych i medycznych, bankach, hotelach).


LISTA SEKCJI

Maty wejściowe „City”

Maty wejściowe z profilem aluminiowym oraz szeroką gamą elementów do czyszczenia (skrobaczki, szczotki, gumy, tekstylia). Wielkość i kształt mat aluminiowych mogą być standardowe lub produkowane na zamówienie. Kolor wstawek z tekstyliów czarny, brązowy lub szary.

Maty wejściowe „Fala”

Mata z gumowym profilem, wzmocnionym czarnymi lub kolorowymi elementami wykonanymi z materiałów kompozytowych o wysokiej wytrzymałości. Skutecznie wykorzystywana w miejscach o dużym przepływie ludzi. Maksymalna możliwa długość profilu maty na zamówienie 3 metry.

Maty wejściowe „Respect”

Pochłaniające błoto maty o wysokości konstrukcji bliskiej do grubości płytki ceramicznej, która pozwala ustawić kratkę w zagłębieniach utworzonych w miejscach niewyłożonych płytkami. Przeznaczona do obiektów o średnim i małym natężeniu ruchu.

Obramowanie

Aluminiowe obramowanie typu zewnętrznego i wewnętrznego, przeznaczone do najbardziej wygodnego korzystania z produktów chroniących przed błotem, zapewnia ochronę przed przedwczesnym zużyciem i ewentualnym uszkodzeniem krawędzi wykładzin i wgłębień.
Wejściowe maty siatkowe – konstrukcja składająca się z profili aluminiowych połączonych linami ze stali nierdzewnej. Do profilu wkładane są smugi różnych składników: gumy, tekstyliów (w kolorze czarnym, brązowym lub niebieskim), wąskie lub szerokie szczotki i skrobaczki, z których każdy przeznaczony jest do wykonywania określonych zadań. Niżej przytoczono najbardziej popularne kombinacje wypełnienia. Tak więc, guma w połączeniu ze skrobaczką, wąską lub szeroką szczotką jest zazwyczaj instalowana na ulicy, przy wejściu do pomieszczenia. Tekstylia w różnych kombinacjach stosowane są we wnętrzach (hole, przedsionki, itp)

Wejściowe maty siatkowe mogą być wykonane dowolnej wielkości i zainstalowane w specjalnie przygotowanym wgłębieniu o głębokości 25mm lub na powierzchni podłogi, w zewnętrznym obramowaniu aluminiowym o wysokości 32 mm. Te maty są bardzo łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Przy zużyciu elementów, łatwo je wymienić na nowe, zaś sama konstrukcja z profili i lin pozostaje niezmieniona.

Zasada działania mat wejściowych: błoto wpada do szczelin między profilami i potem może być łatwo usunięte. Aby to zrobić, należy zwinąć matę w rolkę lub po prostu podnieść ją.

Ze względu na szeroki wybór elementów, a zatem dużą liczbę możliwych kombinacji napełnienia, maty aluminiowe pozwalają nie tylko zapewnić czystość w pomiesczeniu, ale są ozdobą wejścia i mogą efektownie podkreślić cechy konstrukcyjne wnętrza.

Odporne na korozję i wahania temperatur od -40°C do +70°C..