+48 158 141 140

Przygotowanie takiego odwodnienia posesji, który poradzi sobie nawet z trwającymi wiele dni nawałnicami, to inwestycja w bezpieczną przyszłość. Nie po to ciężko pracujesz, aby potem ponosić koszty lokalnego podtopienia. W firmie Standartpark stale pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, dzięki którym fundamenty, garaże czy piwnice są dobrze chronione przed destrukcyjnym działaniem nadmiaru wilgoci. Podstawowym elementem naszych systemów są kanały rynnowe – pokazujemy, w jaki sposób dopasować je do podłoża oraz lokalnej infrastruktury.

Bezpieczniej założyć większe zapotrzebowanie na odprowadzanie wody. Tak zapobiega się stratom wywołanym zalaniem

Podczas prac geotechnicznych, nieodzownych dla przygotowania precyzyjnego projektu budowlanego, bada się między innymi głębokość zalegania wód gruntowych oraz przepuszczalność i położenie poszczególnych warstw gruntu. To pozwala określić, ile deszczu jest w stanie wchłonąć ziemia w danym miejscu, zanim zacznie „zalegać” na powierzchni lub niższych poziomach gleby. Odpowiednie kanały rynnowe skutecznie zapobiegają zalaniu i osłabieniu fundamentów, uszkodzeniu samochodu przez wodę stojącą w podziemnym garażu czy zniszczeniu mienia przechowywanego w piwnicy. Ilość studzienek, odpływów oraz pozostałych elementów zależy również od danych na temat ilości oraz częstotliwości opadów. Zmian pogody i klimatu nie sposób przewidzieć, dlatego w Standartpark zalecamy, aby zawsze być gotowym na większe zrzuty wody, niż wynikałoby to ze statystyk z ostatnich lat. Przed wyborem konkretnego odwodnienia warto przyjrzeć się roślinności na działce: niektóre gatunki występują tylko na terenach podmokłych, gdzie kałuże utrzymują się przez długi czas – to dla nas istotna wskazówka.

Kanały rynnowe muszą zapewniać wysoką przepustowość oraz wytrzymałość, dlatego postaw na Standartpark!

Dodając do tego jeszcze informacje o rzeźbie i spadkach terenu oraz dokładnej powierzchni ścieku, możemy zaproponować rozwiązania najlepsze dla Ciebie. Decydując się na nasze produkty masz pewność, że założony drenaż spełnia wyśrubowane normy jakościowe i spełni swoje zadanie. Do produkcji kanałów rynnowych oraz pozostałych elementów odprowadzania wody używamy materiałów z górnej półki, które przeszły przez rzetelne testy. W firmie Standartpark korzystamy chociażby z polimerobetonu, specjalnie wzmocnionych tworzyw sztucznych, betonu, plastiku czy polimerowych uszczelniaczy. Każdy projekt odwodnienia oraz kanalizacji powinien uwzględniać specyfikę konkretnego miejsca – warunki wodno-gruntowe na sąsiedniej działce mogą być kompletnie odmienne! Pamiętaj jednak, że z naszą pomocą zawsze znajdziesz rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb: zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Standartpark i zapoznania się z parametrami technicznymi produktów z katalogu na stronie internetowej.