+48 158 141 140

Dobór odpowiednich elementów ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego działania całości. Każde miejsce wymaga szczegółowych oględzin i oceny występujących na danym obszarze czynników zewnętrznych, zanim dokona się ostatecznego wyboru. Konsultanci Standartpark są zawsze gotowi udzielić fachowej porady, aby odwodnienie liniowe w pełni wypełniało swoje zadania. Dlatego oferowane przez nas zestawy opisujemy niezwykle dokładnie, zamieszczając pełną specyfikację techniczną.

Każdy produkt z oferty Standartpark posiada dokładnie określoną klasę obciążenia, decydującą o jego zastosowaniu

Na terenie przeznaczonym pod budownictwo mieszkalne potrzeba zupełnie innych obiektów, niż ma to miejsce na często uczęszczanych drogach czy w miejscach publicznych. W przypadku odwodnienia liniowego wyróżniamy 6 kategorii wytrzymałościowych, oznaczanych literami od A do E. Każda oznacza maksymalne dopuszczalne obciążenie, odpowiednio:

  • A – 15 kiloniutonów

  • B – 125 kN

  • C – 250 kN

  • D – 400 kN

  • E – 600 kN

Warto jeszcze wspomnieć o klasie F-900. Jednak części do niej należące stosowane są wyłącznie na obszarach specjalnych, takich jak lotniska. Stworzona przez Standartpark seria MAX powstała przede wszystkim z myślą o obiektach przemysłowych oraz intensywnie użytkowanych ciągach komunikacyjnych.

Odpowiednio dopasowane odwodnienie liniowe zachowa maksymalną efektywność przez wiele lat

Na koncie naszej firmy znajduje się wiele wartościowych realizacji, świadczących o wysokiej jakości zastosowanych systemów. Począwszy od osiedli domków jednorodzinnych, przez uczelnie, centra biznesowe, hotele czy parki rozrywki, a skończywszy na stacjach benzynowych, zakładach przemysłowych oraz portach. Wszędzie tam odwodnienie liniowe sprawuje się bez zarzutu. Grono Klientów Standartpark regularnie się poszerza, jesteśmy obecni już w 4 krajach i na tym nie koniec naszej ekspansji. Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem, a także skontaktowania się z autoryzowanymi przedstawicielami handlowymi w sprawie kompleksowych systemów odwodnień liniowych!