Kategorie
Aktualności

Jak wygląda budowa przyłącza kanalizacyjnego?

Jeśli w pobliżu użytkowanego przez nas obiektu przebiega sieć kanalizacyjna, a nie jesteśmy wyposażeni w przydomową oczyszczalnię ścieków, mamy obowiązek się do niej połączyć, a organ administracji publicznej – w tym przypadku gmina – może nam to nakazać. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy musiałoby się to wiązać z koniecznością jej rozbudowy. Jak wygląda to praktyce?

Kategorie
Aktualności

Żadnych prowizorek! Stosuj profesjonalne odwodnienie i dbaj o trwałość i estetykę

W naszym kraju inwestycjom w obrębie infrastruktury drogowej coraz częściej towarzyszy duża dbałość o ich bezpośrednie otoczenie. Dotyczy to przede wszystkim obszarów zabudowanych. Chcemy, by były funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Kładziemy więc także nowe chodniki poprzecinane ujednoliconymi wjazdami. Niejednokrotnie wzdłuż nich przebiegać musi odwodnienie. Jeśli jednak zaniedbamy jego postać, jego wygląd szybko może stać się co najmniej niekorzystny.

Kategorie
Aktualności

Brak odwodnienia może kosztować Cię więcej, niż możesz sobie wyobrazić!

Wyposażenie otoczenia obiektu w kanały rynnowe to nie jest najbardziej kosztowna inwestycja. Może się wręcz wydawać, że to przede wszystkim kwestia estetyki i wygody. Nikt nie lubi wszak przeskakiwać kałuż czy patrzeć co się dzieje z ułożoną na podjeździe kostką, pod którą eroduje stale podmywana podsypka. Straty, jakie może powodować nadmiar niedoprowadzanej wody mogą być jednak znacznie poważniejsze i trudne do usunięcia.

Kategorie
Aktualności

Właz kanałowy w nawierzchni nie musi sprawiać kłopotów! Dowiedz się więcej

Zapadnięte włazy nie tylko obniżają komfort jazdy. Tam, gdzie możliwe jest osiąganie wyższych prędkości, stanowią istotne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Należy więc zadbać o to, by problem ten wyeliminować. Niestety, często po prostu nie ma możliwości takiego poprowadzenia kanałów, by włazy znalazły się poza jezdnią. Jedynym rozwiązaniem jest więc stosowanie konstrukcji odpowiedniego rodzaju, a także prawidłowa budowa studzienki.

Kategorie
Aktualności

Woda opadowa. Dokąd wolno nam ją odprowadzić?

Staranna instalacja dobrze zaprojektowanego odwodnienia liniowego to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu podjazdy, chodniki i inne nawierzchnie wokół naszego budynku nigdy nie będą zalewane. Skuteczne, szybkie zbieranie tej wody to jednak nie wszystko. Dokąd ją odprowadzić? Nie zawsze odpowiedzieć na to pytanie będzie prosta. M.in. dlatego o wyposażeniu obiektu czy posesji w odwodnienie należy pomyśleć jak najwcześniej.

Kategorie
Aktualności

O czym należy pamiętać instalując odwodnienie liniowe? Nie popełnij błędów

Proponowane przez nas wyroby to efekt wieloletnich doświadczeń i korzystania z najlepszych rozwiązań technicznych i technologii produkcji – jesteśmy spokojni o to, że zawsze spełnią swoje zadanie. Jedynym warunkiem jest prawidłowy projekt i wykonanie systemu odwadniającego. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zagadnieniach, a po jego instalacji ślady każdej ulewy znikną w mgnieniu oka.